![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhlEHN4ZisIobf6DlJoveQXMgSb5laZE26FDVdsC-RjEiy9wFE2aXT9hCTIenSaZ0-JVjGeaULFY3aLHOeYys5Bz7e0kyT5lWcE6q95U_TsO8rI2A2-hHZpkjjJvN5hV2DvvESxX29_PwVQ/s1600/i038469.jpg)
Сьогодні, 21 вересня, християни відзначають свято Різдва Пресвятої Богородиці, або, як називають його в народі, "Другу Пречисту". Згідно з народним календарем, у цей день настає осінь. Про це пише сайт "Народні традиції".
За церковним переказом, Богородиця народилася в ті часи, коли релігія була в занепаді. Марія була обрана на роль матері Ісуса Христа, оскільки було дуже благочестива. Вона слухняно навчалася в монастирі, сумлінно вивчала Святе Письмо, а значить, краще підходила для виконання важливої місії народження Сина Божого.
Свято Другої Пречистої традиційно вважається жіночим святом, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду.
В цей день жінки, у яких немає дітей, готують обід і запрошують бідних, "щоб молилися Богородиці за їх дітей". Такі жінки також замовляють службу Божу в церкві, а після богослужіння запрошують людей до себе на обід.
Кажуть, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров'я та щастя дітей, яких вони чекають, в цей день мають особливу силу.
Різдво Пресвятої Богородиці відзначали як свято справжньої радості. У ці дні не працювали, не постували, а після молитов у храмі запрошували в гості.
На Другу Пречисту припадає останній термін заготівлі чарівного зілля. Вважалося, що зібрані між Першою і Другою Пречистими трави мали особливу властивість привертати хлопця до дівчини (чоловіка до жінки і навпаки).
Тому і були обумовлені останні походи по калину і барвінок. Однак дітям забороняли ходити польовими та лісовими дорогами, тому що "там вужі сушаться".
Також з цього дня вже можна було засилати старостів до дівчат.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi4hidYBA85-Hhi8ykO6voS0nU-dZ8mE2O7e5P4UzbwY9v8JGXUFNVD99V2CDlJVTviGRJtt516CRiTch1COwnLak2iU7_VHnhbFu5pLA7x6VZ8_RWw6ees-DqG0-Qhs8xC0UrlLCQpLZM3/s320/57e186a5f3221-icon-shigri-rozdestvo-bogorodicy2_1200.jpg)
Немає коментарів:
Дописати коментар