14 листопада 2016 р.

Махновська «Вольниця» пролунала на всю область

У суботу, 12 листопада, в Гуляйполі відбувся 9-й обласний фестиваль народного мистецтва «Вольниця». Це традиційний культурний захід, присвячений річниці з дня народження Нестора Махна. Цього року йому виповнилося б 128 років!


На «Вольниці» все навкруги просякнуте махновською тематикою: сувеніри, книги, виставки – все нагадує про легендарного гуляйпільського Батька.

Щоразу фестиваль збирає сотні учасників із різних куточків області.

Як відзначила начальник відділу культури і туризму Гуляйпільської райдержадміністрації Любов Третьякова, «Вольниця-2016» приємно здивувала широкою географією.

До Гуляйполя завітали колективи з Мелітополя, Бердянська, Запоріжжя, Кам’янко-Дніпровського, Новомиколаївського, Василівського, Пологівського і ще з 12 інших районів області.

Під час відкриття фестивалю на сцені розгорнулося справжнє махновське весілля.

Місцеві театрали показали неперевершену сценку, як Нестор Махно завітав на весілля та від себе благословив молодят, побажавши: «Діток здорових багато, та самих хлопців – майбутніх махновців!»

Організатори заходу: Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, Запорізький обласний центр культури і мистецтва, Гуляйпільська райдержадміністрація, фінансування за рахунок обласного бюджету.

З вітальним словом до учасників фестивалю звернувся директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко.

У журі працювали: Оксана Герман (в.о. директора Запорізького обласного методичного центру культури і мистецтва, голова журі), Олена Райлян (провідний методист Запорізького обласного методичного центру культури і мистецтва, спеціаліст з театрального жанру), Юніта Юдіна (голова предметно-циклової комісії хорових дисциплін Мелітопольського вищого училища культури, викладач вищої категорії), Людмила Черкес (голова предметно-циклової комісії хореографічних дисциплін Мелітопольського вищого училища культури, викладач вищої категорії), Валерій Шингур (автор ідеї проведення фестивалю на Гуляйпіллі та його назви), Любов Третьякова (начальник відділу культури і туризму Гуляйпільської райдержадміністрації).

Зазвичай на фестивалі учасники представляють свою творчість у жанрах «хореографія», «хорове мистецтво», «вокальні групи», «фольклорний ансамбль», «інструментальний жанр», а цього року вперше провели конкурс із розмовного жанру.

У програмі було 84 номери, серед яких 25 - саме від пологівських артистів.

У фестивалі взяли участь колективи й окремі виконавці з Пологівського РБК, Пологівської ДШМ, КБК «Гірник», Пологівського СБК, Вербівського СБК у вокальному, хореографічному та театральному жанрах у різних вікових категоріях і це найбільша кількість учасників від одного району.

Відділ культури і туризму Пологівської райдержадміністрації за підтримки районного організаційно-методичного центру забезпечили автоперевезення колективів сільських закладів культури клубного типу Вербівського і Пологівського, які посіли призові місця в районному рейтингу показників роботи закладів культури в 2015 році (рішення Ради розвитку культури) за рахунок Програми розвитку культури Пологівського району.

Дипломи учасників фестивалю отримали: колектив хореографічного відділення Пологівської ДШМ (старша група)(керівник- Крістіна Буренко) композицією «Пліткарки», театр танцю «Терпсихора» (старша група) КБК «Гірник» (керівник-Тетяна Чернявська) з композицією «Я дівчина молода», хореографічний ансамбль «Золотий ключик» (змішана група) КБК «Гірник» (керівник- Алла Карпенко) з композицією «З Україною в серці», танцювальний колектив «Світанок» Вербівського СБК (керівник- Оксана Дорошенко) з композицією «Циганський-Далю-Далай!»).

Вітаємо лауреатів фестивалю:

номінація «Вокальні групи»:

І місце- вокальний ансамбль «Sweet music» Пологівської ДШМ (керівник- Оксана Лашко) з попурі «Колискові від мами»;

номінація «Хореографічні колективи»:

І місце-зразковий аматорський хореографічний колектив «Овація» Пологівської ДШМ (старша група) (керівник- Інна Ходус) з композицією «Материнська доля»,

І місце- хореографічний ансамбль «Золотий ключик» (середня група «Маргаритки») КБК «Гірник» (керівник- Алла Карпенко) з композицією «Скоморошина»,

І місце-зразковий аматорський хореографічний колектив «Овація» Пологівської ДШМ (молодша група) (керівник-Інна Ходус) з композицією «Я малюю»,

ІІ місце-зразковий аматорський хореографічний колектив «Союз» Пологівського РБК (керівник-Заслужений працівник культури України Ромео Гаспарян) з композицією «Грузинські візерунки»,

ІІ місце- хореографічний ансамбль «Золотий ключик» (молодша група «Смешарики») КБК «Гірник» (керівник- Алла Карпенко) з композицією «Гарнята-гуцулята»,

ІІІ місце-театр танцю «Терпсихора» (змішана група) КБК «Гірник» (керівник- Тетяна Чернявська) з композицією «Небо, засинай!»,

ІІІ місце- хореографічний ансамбль «Золотий ключик» (старша група) КБК «Гірник» (керівник- Алла Карпенко) з композицією «Данс мікс «Потанцюємо!»,

ІІІ місце-танцювальний колектив «Натхнення» (старша група) Пологівського СБК, (керівник- Валентина Махоніна) з композицією «Полька-свирбілівка»,

ІІІ місце-хореографічний колектив (середня група) Пологівської ДШМ (керівник-Крістіна Буренко) з композицією «Суперниці»,

ІІІ місце-танцювальний колектив «Капітошка» Вербівського СБК (молодша група) з композицією «Гусениці»,

ІІІ місце–танцювальний колектив «Натхнення» Пологівського СБК (молодша група) (керівник-Валентина Махоніна) з композицією «Кумоньки-голубоньки»;

номінація «Розмовний жанр»:

І місце-Бурштика Єлизавета, учасниця зразкового аматорського театрального колективу «БравО» Пологівського РБК (керівник-Марина Гаспарян) з читанням твору «Родичі» П.Глазового,

І місце-Курасова Крістіна, учасниця зразкового аматорського театрального колективу «БравО» Пологівського РБК (керівник-Марина Гаспарян) з читанням твору «Сорока» Б.Грінченка,

ІІ місце-зразковий аматорський театральний колектив «БравО» Пологівського РБК (керівник-Марина Гаспарян) з театральною мініатюрою «Телефон»,

ІІ місце-Чичерова Любов, учасниця зразкового аматорського театрального колективу «БравО» Пологівського РБК (керівник-Марина Гаспарян) з читанням твору «Про Параску і закваску» С.Олійника,

ІІ місце-Макаренко Марія, учасниця зразкового аматорського театрального колективу «БравО» Пологівського РБК (керівник-Марина Гаспарян) з читанням твору «Бобик» П.Глазового,

ІІ місце-Хілько Злата, учасниця зразкового аматорського театрального колективу «БравО» Пологівського РБК (керівник-Марина Гаспарян) з читанням твору «Ведмедик» М.Пригори,

ІІ Місце-Ключко Дар’я, учасниця зразкового аматорського театрального колективу «БравО» Пологівського РБК (керівник-Марина Гаспарян) з читанням твору «Тайна» М.Пригари.

Джерело: "Районка", "Пологівські вісті"







Немає коментарів:

Дописати коментар